Alapítványunk szerepe a környezetvédelemben

Napjainkban egyre nagyobb szerepet kap a környezet- és természetvédelem. Környezetünk védelme minden embernek emberi kötelessége (lenne), hiszen mindannyian érdekeltek vagyunk abban, hogy a Föld nevű bolygót, mely életterünk, lakóhelyünk színtere, élhető formában tartsuk és megőrizzük az utókor számára. Sajnos sokan nincsenek ennek tudatában, vagy nem veszik elég komolyan ennek a jelentőségét. Ugyanakkor minden embernek tisztában kell(ene) lennie azzal, hogy környezetünk védelme az utódaink életterének megőrzését jelenti. A TETT Alapítvány elsősorban a környezeti értékek védelmében végez tevékenységeket. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóságával együttműködésben szerepet vállal az Ipolytarnóci Természetvédelmi Terület értékeinek megőrzésében, a természeti kincsek gondozásában.  Munkatársaink áldozatos munkájukkal támogatják azt a célkitűzést, hogy az Ipolytarnóci Természetvédelmi Területen fellelhető értékeket és természeti kincseket meglátogatók szemet gyönyörködtető és lelket melengető természeti környezetben élvezhessék ezen értékek megismerését. De ezen túlmenően a TETT Alapítvány tevékenységével részt vesz más környezetvédelmi akciókban is. A 2020-as év Covid járvány sújtotta időszakában Alapítványunk jelentős szerepet vállalt abban, hogy a járvány miatt a természetbe kényszerült látogatók által megnövekedett környezetszennyezést mérsékelje. Önkénteseinkkel kivonulva a frekventáltabb területekre, szemétszedési akciót szerveztünk. Az akció eredményeinek elismeréseként a „vállalati, társadalmi felelősségvállalás” kategóriában Business Excellence-díjakat kaptunk.

A Bussines Excellence-díjról bővebben >>