Adatkezelési Tájékoztató

1. Értelmezések

1.1. Személyes adat: A Felhasználóval kapcsolatba hozható minden olyan adat, amely alapján a Felhasználó beazonosítható. Azonosítható az a természetes személy, aki közvetlen vagy közvetett módon, különösen valamely azonosító, például név, szám, helymeghatározó adat, online azonosító vagy a természetes személy testi, fiziológiai, genetikai, szellemi, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára vonatkozó egy vagy több tényező alapján azonosítható.

1.2. Adatkezelés: A személyes adatokon vagy adatállományokon automatizált vagy nem automatizált módon végzett bármely művelet. (Pl. gyűjtés, rögzítés, rendszerezés, tagolás, tárolás, átalakítás, megváltoztatás, lekérdezés, betekintés, felhasználás, közlés, továbbítás, terjesztés, vagy egyéb módon történő hozzáférhetővé tétel, összehangolás, összekapcsolás, korlátozás, és megsemmisítés).

1.3. Adatkezelő: Az a természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely a személyes adatok kezelésének céljait és eszközeit meghatározza.

1.4. Adatfeldolgozó: Az a természetes személy vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség, vagy bármely egyéb szerv, amely az adatkezelő (Szolgáltató) nevében személyes adatokat kezel.

1.5. Hozzájárulás: A Felhasználó akaratának önkéntes, konkrét és megfelelő tájékoztatáson alapuló, egyértelmű kinyilvánítása, amellyel nyilatkozat vagy megerősítés útján, egyértelműen kifejezi beleegyezését az adott dologba (pl. adatkezelésbe).

2. Érvényesség és hatály

2.1. Érvényesség kezdete: 2023.03.21-től visszavonásig.

2.2. Az AT hatálya kiterjed a „Tavaszi nagytakarítás” túrára történő jelentkezőkre.

3. Az adatkezelés célja

3.1. A Felhasználó igényeinek (megrendelések, hírlevelek, szolgáltatások, panaszkezelések) teljesítése.

3.2. A vonatkozó jogszabályokban előírt számviteli és adózási kötelezettségek teljesítése.

4. Az adatkezelés esetei, adatai, jogalapja és időtartama

4.1. Önkéntes jelentkezés:

Leírás: Az önkéntes jelentkezik a „Tavasz nagytakarítás” elnevezésű túrára.

Kezelt adatok köre:
- Név
- E-mail cím

Adatkezelés jogalapja: A jelentkező önkéntes hozzájárulásán alapszik (GDPR 6. cikk 1. bekezdés a. pont).

Adatkezelés időtartama: A túra befejezését követő 30 nap.

5. Az adatkezeléssel érintettek köre

5.1. A „Tavaszi nagytakarítás” elnevezésű túrára jelentkezők.

6. Az adatokat megismerők köre

6.1. TETT Alapítvány ügyvezetője.

7. Az adatok tárolása és védelme

7.1. Az Alapítvány a lehetőségeihez mérten megtesz minden tőle telhetőt az adatok biztonságos tárolása és védelme érdekében.

8. A jelentkező jogai

8.1. A helyesbítéshez való jog